ısırılmak

Rüyada diş ile ısırmak hile olarak tâbir edilir. Bazı kere de rüyada ısırmak, ısırılan şeyi aşırı derecede sevmeye işarettir. Isırmak, mihnet ve meşakkate de delâlet eder.  

Rüyada başkası tarafından ısırılmak, düşmandan zarar erişeceğine ve şiddete delâlet eder. Rüyada parmaklarının ucunu ısırdığını görmek, pişmanlığa, sıkıntı ve kedere delâlet eder. Çünkü insan nedamet duyacağı bir şey yaptığında parmaklarını ısırır.

Nablusî (rh.a.) demiştir ki: Rüyada kendi parmaklarını ısırdığını gören kimse pişman olur. Bazı tâbirciler o kimse: “O gün (her) zalim (nedametle) iki elini ısıracak.” mealindeki âyet işaretince zalim olur, dediler.. Isırılan yerden kan çıkması günah içerisinde zahmet çekmeye alâmettir. Isırmak, fazla sinirlenmek ile de tâbir edilir.

“ısırılmak” için 2 YORUM

  1. hocam ben ruyamda eski sevgilimle geziyoruz yanimizda ise iki tane kopek midi kurtmu idi tam olarak kestiremiyorum. kiz arkadasimin yanindaki onla normal bir sekilde yuruyordu yanliz benim yanimdaki ise beni elimden isiriyordu birlikte o sekilde geziyoruz hatta kiz arkadasima dedim solede elimi biraksin bi yere kacmayacagim bise yapmayacagim cok degisik bir ruya idi bana yorumlayabilirmisiniz …

  2. ramazan, Kasım 18th, 2012 13:12

  1. hocamm rüyamada ikizimle birlikte yatarken ikizimden iki tane olduğunuı farkettim ve bunu onlara söyledim söyleyince yanımda yatan elimi ısırmaya başladı rica etsem rüyamı yorumlar mısınız

  2. eda, Temmuz 30th, 2013 14:04

Yorum yapinCopyright © 2012 Bu site rüya tabirleri hakkında ücretsiz hizmet vermektedir.